Ekibimiz

Merkezimizde, yaşam kalitesini bozan psikolojik durumlara kanıta dayalı bir yol izlenerek bireysel ve aile yaklaşımlı danışmanlık, terapi ve eğitim hizmeti verilmektedir.

Biliyoruz ki;

- İyileşme beden ve zihin bütünlüğünün kazanılmasıdır.
- Değişim kişinin sanatsal çalışmasıdır.

EKİBİMİZ

Sevil Tel- İletişim ve Halkla İlişkiler Sorumlusu

ODTÜ İdari İlimler Fakültesi, Ekonomi Bölümü mezunu.

Bankacılık sektöründen emekli oldu. Sektörde dış ticaret ve uluslararası ilişkiler bölümünde uzmanlaşmış ve özellikle uluslararası ilişkiler bölümünde farklı ülke ve kültürlerden pek çok bankacı ile çalışmıştır.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

İlgi alanları Psikoloji ve Eğitim olup MaRe Terapi’nin ofis sorumlusudur.

Doç.Dr.Devran Tan, konsültan olarak aşağıdaki konularda danışmanlık veren bir EKİPLE çalışmaktadır.

Aile Eğitimi (Psikiyatri ve AMATEM Klinik Uzman Hemşiresi)

Bağımlı yakınlarıyla birlikte ortak sorunlar üzerinden çözüm arayışları bulunacaktır.

Grup eğitiminde işlenecek başlıklar: Bağımlılık nedir? Bağımlılık tedavisinde aileler nasıl davranmalı? Bağımlılık yapıcı maddeler nelerdir? Bağımlı bireyle etkili İletişimin yolları nedir? Bağımlılığın aile üzerine etkisi nedir? Ailelerde sık sorulan sorular ve yanıtları nelerdir?

EMDR Terapisi (Psikoterapist)

Bir diğer adıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme psikoterapisi ile hedef, geçmişte yaşanan anıların yeniden işlenerek duyarsızlaşmanın sağlanması, bugünkü semptomların tedavisi, danışanın gelecekte karşılaşacağı benzer sorunlar karşısında, kazandığı olumlu inanç ve duyguların geliştirdiği yeni bakış açısının yönlendirdiği davranışları gösterebilmesidir. Özellikle Travma sonrası stress bozukluğu tedavisinde etkili bir yöntemdir.

Bilişsel-Davranışçı Terapi (Psikoterapist)

Bir durumu veya olayı algılama biçimimiz duygularımızı ve de duruma veya olaya karşı tutum-davranışımızı etkiler. Yani, etki-tepki meselesidir. Yaşam olaylarımızı kişisel algılarımıza gore yorumlarız. Tepkileri değiştirmenin yolu algı-düşünce-davranış değişikliği ile gerçekleşir. Hedef, çarpık düşünceleri saptamak, inançlarını değiştirmek, çevreyle yeni ilişkiler kurmak ve davranış değişikliğidir. Anksiyete bozuklukları, Obsesif kompulsif bozukluk, Panik bozukluk, Depresyon, Yeme bozuklukları gibi pek çok psikiyatrik hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Stres Azaltma ve Beden Çalışmaları (Psikoterapist)

Bedenimiz kayıt eder, hatırlar, ifade eder ve korur. Bedenimiz ilk geçiş nesnemizdir, her kelimeden her sesten önce vardır. Kendimizle, dünyayla ve çevremizdekilerle ilk iletişim bedenimizde ifade bulur ve saklanır. Zamanla zihnimizle daha çok işlev görürüz ve bedenimizle bağımız azalır. Bu çalışmada amaç azalan bu bağı tekrar hatırlayarak içsel yolculuğumuzda bir adım başlatmaktır. Çalışmaya farkındalık egzersizleri ile de renk katacaktır.

Aile ve Çift Terapisi (Psikoterapist)

Aile ve çift terapisi; değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır.

Aile Terapisi; Anne, baba ve çocukların oluşturduğu çekirdek yapıda devam eden yaşam sürecinde bazı durumlarda davranışsal ya da duygusal sorunlara rastlanabilmektedir. Aile içinde tek bir bireyin sorun yaşaması durumun da bu sorun ailenin ortak sorunu haline gelebilmektedir. Çünkü bu soruna diğer aile bireylerinin kayıtsız kalması düşünülemeyeceği gibi etkilenmemesi de mümkün değildir.

Evlilik terapisi; Temel amaç;  ilişkide sorunlar yaşayan evli çiftlerin işlevsel bir iletişim ve ilişki sürecine hazırlamaktır. Çiftlerin iletişim kopukluklarının farkına varılması,  ilişkilerine yepyeni boyut kazandırmak, evlilik bağını güçlendirerek ilişkiyi sağlıklı bir şekilde beslemektedir. Evlilik Terapisi; kaygı odağı haline gelen çiftlerin her ikisi ya da birinin de fiziksel, ruhsal, toplumsal ve ekonomik stres faktörlerinin oluşturduğu sorun alanlarını hedef almaktadır. Evli çiftlere işlevsel bir iletişim süreci kazandırır. Yalnızca evlilik ilişkisini değil bireysel ruh sağlığını da onaran bu destek, ilişkileri canlandırmaktadır.

Evlilik içerisinde; kıskançlık, aldatılma, kendinize ve eşinize olan güveninizde azalma varsa, cinsel ve duygusal anlamda eşinizden uzaklaşma hissediyorsanız, cinsel ilişkinizde belirgin bir azalma varsa, sık sık tartışıyor ve tartışmalarınız kavga ile sonuçlanıyorsa, tartışmalarınızda veya kavgalarınızda “boşanma” sözcüğünü daha sık kullanır hale geldiyseniz tam anlamı ile destek alam zamanı gelmiş demektir.