Hakkımda

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi 2000 mezunu olup, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Psikiyatri uzmanlığını (2006) almıştır. Mecburi hizmetini Şırnak Devlet Hastanesi’nde (2006-2008) yapmıştır. Amerika'da National Institute of Mental Health (NIMH-Ulusal Akıl ve Ruh Sağlığı Enstitüsü) ve Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Massachusetts General Hospital'da Bipolar Bozukluk ve Konsültasyon-Liyezon Psikiyatrisi alanında bilimsel araştırma ve klinik deneyimleri olmuştur. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'deki görevinden (2009-2019) ayrılmış olup halen, Kent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde ders vermektedir ve muayenehanesinde görev yapmaktadır. 

Uzmanlık tezinde Erişkin tip Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) ile Alkol Bağımlılığını çalışmıştır. Nörobilim (neuroscience) alanında çalışmaları sürmektedir. Son çalışması, DEHB ve Bipolar bozukluk'un bilişsel aktiviteler ve dürtüsellik açısından karşılaştırılmasıdır. Çeşitli kongrelerde ve eğitimlerde özellikle DEHB, bipolar bozukluk ve eşlik eden diğer psikiyatrik bozuklar ile ilgili sunumları vardır ve devam etmektedir. 

2012’den beri  Psikanalist Ayla Yazıcı süpervizörlüğünde Psikanalitik yönelimli destekleyici psikoterapi yapmaktadır. Şu anda, Tavistock Portman Psikanaliz Enstitüsü'nde Psikanalitik  Psikoterapi eğitimine devam etmektedir.

Ayrıca, Psikanalitik yönelimli Psikoterapi ve çamur materyalini kullanarak Sanatla Psikoterapi yapmaktadır. Yeni bir alan yaratarak Çamuru psikoterapi sürecine entegre ederek uyguladığı Çamurla Terapi deneyimlerini, Temmuz 2019'da Londra'da Uluslararası Sanat Terapisi Pratiği ve Araştırma Konferansı'nda "Yeni Yaklaşımlar" bölümünde sunmuştur. Bu alanda Sanat Terapisti Francesca La Nave ile çalışmaktadır. Ofisinde kurduğu atölyesinde Çamurla terapi ile bireysel terapi ve grup çalışmaları yapmaktadır.

İngiliz Sanat Terapileri Derneği’nin düzenlediği Sanat Terapisi Temel Kursu'nu (Art Therapy Foundation Course) ve Sanat Terapisi odaklı Mentalizasyon Terapisi eğitimini bitirmiştir. Ayrıca, Uludağ Üniversitesi'nin Çocuk resimlerini yorumlama eğitimini tamamlamıştır.

2010 yılında seramik sanatçısı Fatma Sağ Tunçalp ile başladığı seramik çalışmalarını son birkaç yıldır kendi atölyesinde devam etmektedir. Halen, Sanatçı Serap Gümüşoğlu ile çalışmaktadır. Katıldığı beş sergi bulunmaktadır. Çalışmalarında Wabi-Sabi tarzını benimsemiştir.

Ayrıca, Bilişsel davranışçı terapi eğitimini almış olup uygulamaktadır.

Bipolar Bozukluklar Derneği’nin yönetim kurulu üyesidir.

Türkiye Psikiyatri Derneği İstanbul Şube Başkanlığı (2018-2020) görevini yürütmektedir.